minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
iPhone merr 45 për qind të tregut në SHBA - Struga.net

iPhone merr 45 për qind të tregut në SHBA

0

Nga gjithsej 121 milionë telefona të mençur sa janë shitur në Shtetet e Bashkuara gjatë vitit 2013, Apple ka marrë 45 për qind të tregut, sipas një raporti të ri të NPD Group.Kjo shifër paraqet rritjen prej 1 për qind të kompanisë Apple, në periudhë njëvjeçare.Samsung ka avancuar me 2 për qind, ndërsa mban 26 për qind të tregut, ndërsa LG ka ftuar 3 për qind, për të kaluar në 8 për qind të tregut amerikan të telefonave të mençur.HTC dhe Motorola kanë rënë, e para nga 10 në 6 për qind, ndërsa kompania e cila kohë më parë i është shitur Lenovos ka rënë nga 7 në 4 për qind.Telefonat postpaid përbëjnë 71 për qind të tregut amerikan, një rritje me… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy