minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
SHBA: Filloi punën Plantacioni i Energjisë Solare, më i madhi në botë (FOTO) - Struga.net

SHBA: Filloi punën Plantacioni i Energjisë Solare, më i madhi në botë (FOTO)

0

U lansua që të kryej funksionin për të cilin ishte krijuar, plantacioni më i madh në botë për konvertimin e energjisë diellore në atë elektrike. Plantacioni i cili përbëhet nga 300,000 pasqyrat ë kontrolluara në mënyrë kompjuterike, të cilat janë të larta rreth 2m, dhe të gjëra 3m, tani më është plotësisht funksional – duke prodhuar energji elektrike me kapacitete të plotë për banorët e Kalifornisë. Plantacioni Solar do t ëjetë në gjendje të prodhoi rreth 390 megavatë. Kjo do të mbuloj nevojat e diku 140,000 shtëpive në Kaliforni, dhe do të heq nga përdorimi rreth 400,000 tonë të dioksid karbonit në vit; gjë që nëse flasim për ruajtjen e past… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy